Kesinlikle Evde Denemeniz Gereken 6 Fransız Yemeği

2.7K
Fransa Mutfağı

Bu yazımızda size Fransa mutfağında öne çıkan yemekleri derledik.

Fransız yemekleri dünya çapında incelik ve lezzetiyle bilinir, ancak bu tatları evde nasıl yeniden yaratabilirsiniz?

Fransız yemekleri, unutulmaz, uluslararası üne sahip yemekler yaratmak için bir araya gelen zengin, doğal lezzetlerin basit kombinasyonlarına dayanır. Aslında, Fransız mutfağı dünya çapında o kadar saygındır ki, 2010 yılında UNESCO onu somut olmayan kültürel miras listesine ekledi.

Birçok insanın Fransız yemeklerine girişleri şarap ve peynir şeklindedir. Brie ve Burgundy’den Camembert ve Chardonnay’a kadar seçim yapabileceğiniz çok sayıda lezzetli seçenek mevcut. Ama cheeseboard’un ötesinde bir Fransız mutfağı dünyası var.

Fransız mutfağının harika ürünleri olan bu yemekleri sizler için derledik

1.Tavuk Provençal;

Bu tarifte anahtar malzeme beyaz şarap ve dünyada beyaz şarap sosundan güzel bir şey olamaz. Yemek 40 dakikada pişiyor, biraz pilav ile servis edebilirsiniz,

2.Piperade

Bask kültürünün bir dışa vurumu olan bu muhteşem yemek şakşukaya benziyor. Sırayla soğan, sarımsak, domates sosu ve baharatları bir tavaya atın. İçine birkaç yumurta kırın ve servis edin.
Tüyo: Yumurta sarısını servis eder etmez delin ve sosla karıştırın, çok güzel bir manzara olmasa da lezzetinden geçilmeyecektir

3. Niçoise Salatası

Niçoise salatasının bu versiyonu siyah zeytin dışında bol bol geleneksel malzeme içeriyor (yumurta, domates, ançüez ve ton balığı). Daha otantik bir yemek için eklemeyi unutmayın.

4. Domatesli, Hardallı ve Keçi Peynirli Turta

Tam bir anneanne tarifi olan bu turtayı pişirmek gayet kolay. Turta hamurunun üzerine bir kat Dijon hardalı, üzerine dilimlemiş domates, kuru otlar, keçi peyniri ve birazcık zeytinyağı dökmeniz yeterli.Tercihiniz bir salatayla servis edebilirsiniz.

5. Fransız Güveci ; Cassoulet

Kuzu güveç Fransız usulü et sotenin bir o kadar lezzetli ancak biraz daha hafif hali. Kuzu eti, beyaz şarap ve bahar sebzeleriyle yapılıyor.

6. Bistro Salata

Bu salatanın farklı versiyonlarına Fransız mutfağında rastlayabilirsiniz: yeşillik, pastırma ve yumurta. Haşlanmış yumurtayı ve pastırmayı kavrulmuş sebzelere ekliyoruz. İşte hazır!

Bir cevap yazın

Like
Close
Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2020. AfiyetOla.com
Close