Arjantin’de Mutlaka Denenmesi Gereken 7 Tatlı

4K
Arjantin Tatlıları

Arjantin Mutfağının sadece kırmızı et ve kırmızı şaraptan ibaret olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

Arjantin en çok kırmızı eti ve kırmızı şarabıyla tanınıyor olsa bile, denemeye değer tonlarca lezzetli tatlı var. Özellikle tatlı konusunda çok iddialılar. Biz de bugün size Arjantin Mutfağında öne çıkan tatlıları derledik;

1. Medialuna

“Yarım ay” olarak tercüme edilen medialunalar, kruvasanların Arjantin versiyonlarıdır ve genellikle kahvaltıda veya merienda (atıştırmalık) sırasında bir fincan kahve ile yenir . İki tipte gelirler: domuz yağıyla yapılan ve genellikle daha sarkık ve daha ince olan ve de grasa veya tereyağ ile yapılan daha yumuşak, hamurlu bir versiyon olan de manteca.

2. Dulce de Leche

Amerikalılar için fıstık ezmesi ne ise, Arjantin tatlılarının yaklaşık yüzde 90’ında öne çıkan dulce de leche de Arjantinliler için odur. Zengin, pürüzsüz ve kremsi olup muzdan medialunaya kadar her şeyle yiyilebilir. Dondurmanızın üzerine gezdirebilir veya saf, el değmemiş haliyle tadını çıkarabilirsiniz.

3. Chocolate En Rama

Arjantin’deki çikolata üreticileri, yeni eritilmiş çikolatayı bir mermer levha üzerine serpiyorlar, ardından bir parça kabuğu andıran sırt benzeri bir kıvam elde etmek için çikolatayı bir araya getiriyorlar. Ülke genelinde bulunmasına rağmen, en ünlü tür La Patagonia’dan geliyor.

4. Churros con Dulce De Leche

Arjantin’in bu klasik Latin Amerika tatlısındaki dönüşü elbette dulce de leche ile dolu. Üzerine şeker serpilen churros, yaz aylarında Arjantin sahillerinde churreros tarafından satılıyor ve geleneksel olarak okyanus kenarı tatlısı olarak beğeniliyor.

5. Alfajore

Alfajor, dulce de leche ile doldurulmuş, daha sonra çikolata veya merengue ile kaplanmış bir kurabiye sandviçidir . İki kurabiye olarak dulce de leche ile doldurulur ve ardından hindistan cevizi gevreğine sarılır.

6. Flan con Dulce de Leche

Her şeye dulce de leche koyma eğilimine uygun olarak, Arjantinliler böreklerini karamel benzeri bir şekerlemeyle yiyorlar. Kremalı ve tatlı olan dulce de leche, turtanın muhallebi dokusuyla iyi gider.

7. Chocotorta

Dulce de leche, süt, kakao ve krem ​​peynirin bir araya getirilmesiyle yapılan efsana tatlılardan biridir. Resim her şeyi anlatıyor..

Bir cevap yazın

Like
Close
Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2020. AfiyetOla.com
Close